לימודי תעודה טיפול בהפרעת קשב ילדים ונוער

בשלושת העשורים האחרונים, כחלק ממהפכת חקר המוח- המחקרים סביב הפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD) מתמקדים ביכולת שלנו לשפר את מערכת הקשב ומערכות תומכות נוספות ולצמצם את ההפרעה. לימודי התעודה לאימון מוחי להפרעת קשב והיפראקטיביות לילדים ונוער, מאפשרת לכם לעזור לילדים לשנות את חייהם! בזכות חיזוק מערכת הקשב ויכולות הניהול האישיות והלמידה, ילדים ונוער מצליחים לחוות הצלחות רבות בחייהם, דלתות רבות יותר נפתחות בפניהם והם גדלים להיות בוגרים מאושרים ומסופקים יותר משמעותית!

 

הלימודים מחולקים לשתי אפשרויות:

 • מסלול נוירו-הוראה מקדמת ואימון מוחי להפרעת קשב ולקויות שפתיות: הלימודים מתמקדים בהתמחות בשיפור תפקודי מערכת הקשב ומערכת השפה, שיפור יכולות זיכרון ואסטרטגיות למידה שמחזקות את המוח ואת יכולות הלומד העצמאי והמוטיבציוני. הלימודים מתמקדים בעיקר בהוראה של 1:1 או בקבוצות של ילדים ונוער. הלימודים מתרכזים בהבנת מערכת הקשב והמערכות התומכות בה, היכרות עם המוח הגמיש והאפשרויות שהתחום מאפשר לילדים ולנוער, הערכת תפקודים מוחיים לילדים ונוער, בטכניקות ותרגילים רבים לשיפור תפקודים מוחיים- קשב, זיכרון ולמידה ביום יום ובזמני למידה, וכן באסטרטגיות למידה שמחזקות את מערכת הקשב ומסייעות לצמצום פערים לימודיים ושפתיים (קריאה, כתיבה, הבעה, הבנת הנקרא) וחיזוק יכולות ניהול ולמידה אישיות.
 • טיפול ואימון מוחי להפרעת קשב ילדים ונוער: סטודנטים שילמדו גם את הקורס ‘נוירו-ייעוץ משפחתי והדרכת הורים’ יעמיקו את הלמידה וההתמחות בטיפול המלא וההוליסטי בהפרעת קשב- גם דרך עבודה עם הילד וגם דרך תהליכים משפחתיים אשר משפרים הן תפקודים רגשיים (כדוגמת וויסות רגשי ו-ODD) והן שיפור תפקודי קשב ע”י דיוק הסביבה הביתית וההורות (חלק משמעותי מהמודל של שיפור תפקודי המוח של ילדים עם הפרעת קשב).

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם עם פרטים נוספים לגביי הרשמה למחזור הקרוב​

שאלות ותשובות נפוצות: 

מהם תנאי הקבלה?

סטודנטים או בוגרי תואר ראשון ומעלה רלוונטי (חינוך, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, טיפול) או רקע מקצועי של 7 שנים ומעלה, כגון אנשי צבא והדרכה), שאלון מקדים וראיון אישי.

מהו מבנה הלימודים?

הלימודים משלבים לימודים פרונטליים קבוצתיים עם למידה וקאוצ'ינג אישי.

כמה זמן הלימודים נמשכים?

הלימודים נמשכים 12 חודשים.

האם ישנה התנסות גם לאורך הלימודים?

בוודאי, ההתנסות מתחילה כבר מהמפגש הראשון וממשיכה לאורך כל הלימודים. אנחנו מאמינים שזו הדרך הנכונה ביותר ללמוד.

האם ישנה עזרה במציאת מטופלים לצורך ההתנסות?

כן, אנחנו מסייעים במציאת המטופלים גם לאורך הלימודים וגם בתקופת ההתמחות.

האם יש עזרה בתעסוקה לאחר הלימודים?

 חלק מהמצטיינים של כל מחזור, משתלבים בטיפול במכון במודיעין ובסניפיו, בתכנית שלנו במשרד החינוך וכן במכללה ובסדנאות המתקיימות במכון.

האם ישנם לימודי המשך במכללה?

הלימודים במכללה הינם לימודי העמקה והתמחות. אנו מציעים התמחויות נוספות והרחבת הידע, כגון התמחות בוויסות רגשי, התמחות בהפרעת קשב מבוגרים, התמחות בשליטה בכעסים ועוד. בנוסף, המכון מעמיד לרשות הבוגרים שלו אפשרות לקבלת הדרכה, המעניקה גם היא תעודות העמקה והתמחות. באופן כללי, המכון שלנו הוא קהילה צומחת הפותחת בפניכם עולם חדש של תמיכה, ליווי והעמקה לעולם שיפור תפקודי המוח- טיפול ופדגוגיה.

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם עם פרטים נוספים לגביי הרשמה למחזור הקרוב

אודות ד"ר קורל שחר

 • דוקטור וחוקרת, אוניברסיטת תל-אביב; מרצה בתואר שני, האקדמית אונו
 • בעלת מכון טיפולי ולימודי לשיפור תפקודים מוחיים בכל הגילאים: קשב, התנהגות, זוגיות וצמיחה אישית
 • סיפורה האישי הופיע במגזין מנטה ובאתר Ynet על התהליך שעברה מילדה עם קשיים למטפלת, חוקרת, מרצה וסופרת בתחום שיפור תפקודי המוח.
 • יועצת חינוכית ומשפחתית
 • מנגישה מחקרים מובילים מהארץ ומהעולם לשיפור המוח בגילאים השונים באמצעות מודלים וכלים טיפוליים שקל ליישם ולעבוד איתם
 • בעלת התכנית 'נוירו-פדגוגיה ותרפיה מקדמות' במשרד החינוך לשיפור תפקודי המוח בכיתות הגן ובתי הספר
 • יוצרת מודלים טיפוליים המשלבים תכניות התערבות מהעולם לשיפור תפקודים, ל NLP, מיינדפולנס ו-CBT לחיזוק המוח ויצירת שינויים לטווח ארוך אצל ילדים ומבוגרים
 • מחברת הספר 'אימפה רומפה והכעס עובר' שמבוסס על תחום המוח הגמיש, שיפור תפקודים מוחיים ויצירת שינוי רגשי והתנהגותי אצל ילדים
 • הספר חוכמת האמר"ת למבוגרים, עתיד לצאת ביולי 2023
 • בעברה רכזת תכנית, מרצה ומדריכה פדגוגית, סמינר הקיבוצים
 • בעברה מרצת סגל פנים וחוקרת במכללת אור-יהודה (מל"א)